انواع کابل های گوشی

کابل USB

      راهنمای مطالعه انواع کابل های گوشی:

  1. انواع کابل های گوشی برای اتصال کامپیوتر با گوشی تلفن همراه
  2. نسل دوم کابل های USB
  3. کابل USB-C

مقدمه

با وجود اینکه تکنولوژی وایرلس توانسته دنیا را تسخیر کند اما نمی‌توان نقش کابل ها در زمینه ارتباط تلفنی با کامپیوتر را نادیده گرفت.به دلیل اینکه کابل ها نقش مهمی در این زمینه دارند و در این مقاله قصد داریم به معرفی کابل هایی که بهترین کاربر را در زمینه ارتباط بین تلفن و کامپیوتر دارند و در رابطه با شارژ مورد استفاده قرار می گیرند را به شما معرفی کنیم.پس تا انتها همراه ما بمانید.

استاندارد های USB  و دلایل آن:

  • دلیل اول: مهمترین موضوعی که منجر به ارائه استاندارد USB شد این است که تلفن ‌های همراه بتوانند با سیستم ارتباط برقرار کنند و البته هر سخت افزار جانبی این امکان را داشته باشد و از طریق درگاه USB بتواند اتصال موثرتری با سیستم داشته باشد.
  • دلیل دوم: که استاندارد USB ارائه شد این است که قابلیت اتصال سخت افزار بهتر انجام شود و روند انتقال اطلاعات با سرعت بیشتری انجام شود.در این زمینه USB3 ها اشاره کرد که نسبت به USB های معمولی قابلیت انتقال اطلاعات بهتری دارند و البته بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند .

کابل افزایش طول

انواع کابل برای اتصال کامپیوتر با گوشی تلفن همراه

تاریخچه  USB

در ابتدا باید بگویم که USB ها از زمانی که به بازار ارائه شده اند تا به امروز سه نسل تغییر کرده اند که این سه نسل در انتقال اطلاعات و نوع کاربری کاربران متفاوت می باشد. البته باید بگویم که در سه دسته ABC  قرار گرفته شده اند و در تولید هستند. در ادامه به معرفی این سه اصل کابل های USB اشاره می کنیم.

کاربردهای USB

نوع پر کاربرد USB  که مشخصاً در همه دستگاه‌ های لپ تاپ و سخت افزار جانبی مشاهده می شود USB  معمولی می باشد و یک نوع استاندارد است و اکثر کاربران از آن استفاده می کنند.

انواع کابل گوشی

USB معمولا در دسته نوع A قرار می‌گیرد و البته نسل یک USB ها می باشند.این نسل که Miniusb ها می باشند برای اتصال تلفن های همراه به سیستم و دیگر سخت افزار مورد استفاده قرار می‌گیرند و البته با توجه به نامی که این سخت افزار یعنی مینی USB دارد باید بگویم که سایز آن به نسبت معمولی مورد استفاده در سخت افزار ها کوچکتر می باشد و البته استفاده ای که اکنون از این کابل می شود در دوربین ها می باشد که خروجی و ورودی Miniusb دارد و در دسته B قرار می گیرد.

دست سوم که میکرو USB ها می باشند به طور کلی درهمه گوشی های تلفن همراه استفاده می شوند و حتی محصولاتی که مربوط به شرکت اپل هست نیز از این پورت برای محصولاتش استفاده می کند همه افرادی که تلفن همراه دارند این کابل را دارند و حتی که شما نیز یک میکرو USB در منزل دارید برای شارژ تلفن همراه و اتصال به سیستم از آن استفاده می کنید.

نکته ای که در این زمینه وجود دارد اینست که Microusb اکنون یک استاندارد جهانی می‌باشد و هر دستگاهی که برای اتصال به سخت افزار و نرم افزارها نیاز دارد و البته قابل حمل است باید مجهز به این درگاه باشد تا به راحتی بتواند با دیگر دستگاه ها ارتباط برقرار کند.

کابل usb

کابل USB-C

گفته می‌شود این کابل که اکنون در حال گسترش می باشد می تواند تمام خواسته های کاربران سخت افزار قابل حمل همانند تلفن همراه یا دوربین دیجیتال را برآورده کند. کابل USB -C نسبت به کابل هایی که در بالا به آنها اشاره شد کوچکتر می باشد.این کابل که دو طرفه و متقارن می تواند در انتقال اطلاعات قدرت بیشتری داشته باشد نسبت به نسخه های USB که در بالا ذکر شد قابلیت انتقال اطلاعات بهتری دارد

کابل USB -C انقدر محبوب می باشد که مک بوک که از محصولات اپل است و یک نسخه حرفه ای در میان رقبای خود محسوب میشود . در سال ۲۰۱۵ شرکت اپل تصمیم گرفت که مدل کابل USB -C را برای این محصول خود مورد استفاده قرار بدهد که این کار برای نخستین بار اتفاق افتاد و اکنون نیز از این کابل برای این منظور استفاده می شود.

مطالب مرتبط:

راهنمای خرید پاوربانک

کلیدواژه : کابلکابل usb
کارشناس پانا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *