راهنمای خرید گوشی هوشمند

موبایل

راهنمای خرید گوشی

  • مقدمه
  • ابعاد صفحه‌ نمایش گوشی هوشمند
  • توجه به جنس بدنه از دیگر ملاک‌های مهم در خرید گوشی
  • توجه به قابلیت اتصال LTE 4G گوشی
  • توجه به شرایط وضعیت حافظه داخلی دستگاه
  • کیفیت دوربین دستگاه
  • توان شارژدهی بالا

برای خرید گوشی هوشمند چه شرایطی را باید در نظر بگیریم؟

موبایل و ویژگی های خرید گوشی

خرید موبایل یک فرایند بسیارهیجان انگیز است . موبایل های زیادی برای انتخاب وجود دارد و به زودی یکی ازآنها مال شما خواهد شد . هیجان همیشه بد نیست اما ممکن است درقضاوت درست مانع ایجاد کند .گاهی اوقات افرادی که به درستی  تحقیق و نتیجه گیری کرده اند تا لحظه ای که از کارتشان پول می کشند ممکن است دچار اشتباه هایی شوند. با وجود حق انتخاب گسترده ایی که در پیش روی ما قرار دارد انتخاب یک گزینه کارچندان راحتی نیست . گوشی موبایل معمولاً قیمت کمی ندارد و حداقل می خواهید یکی دو سالی از آن استفاده کنید . ما نمی توانیم به شما بگوییم کدام مدل گوشی را بخرید زیرا هرکدام از افراد خواسته ها و نیاز های متفاوتی دارند اما در این مطلب قصد داریم به بیان اشتباهات رایج در خرید گوشی و ملاک های مهم در خرید گوشی می پردازیم.

ابعاد صفحه نمایش گوشی هوشمند

ابعاد گوشی | راهنمای خرید گوشی

افراد زیادی هستند که تمایلی به گوشی با ابعاد بزرگ ندارند و نمی توانند با گوشی های سایز بزرگ صفحه نمایش بزرگ استفاده کنند لذا سعی کنید قبل از خرید ن یک گوشی هوشمند به حمل و نقل آن هم توجه کنید .

توجه به جنس گوشی بدنه

بدنه گوشی |راهنمای خرید گوشی هوشمند

جنس بدنه ی گوشی ممکن است که تاثیر مستقیم در طول عمرآن دارد . اکثر گوشی های رده پایین و رده میانی، بدنه های پلاستیکی دارند؛ پلاستیک ماده ی ارزان قیمتی است که هزینه ی تولید گوشی را کاهش می دهد ولی در عوض به راحتی آسیب می بیند و استحکام زیادی ندارد. در سمت دیگر، گوشی های رده بالا از تمام از بدنه ها ی تمام فلز استفاده می کنند.

بدنه ی فلزی باعث اعلا شدن گوشی و خوش دست تر شدن آن می شود به علاوه این نوع بدنه ها مقاومت خوبی برای گرما محصوب می شود و این موضوع هم عیب است و هم مزیت؛ مزیت از این نظرگرمای تولید شده توسط قطعات داخلی، به سرعت از گوشی دفع می شود، و از آسیب دیدن آن جلوگیری می کند ،اما همین مورد سبب می شود هنگام انجام محاسبات سنگین مثل اجرای بازی های سه بعدی، بدنه ی گوشی داغ و کمی آزاردهنده شود .

توجه به قابلیت اتصال LTE 4G گوشی

قابلیت اتصال شبکه به گوشی

استفاده از اینترنت به یکی از ملاک های مهم در خرید گوشی تبدیل شده که کاریران به آن توجه دارند. هم اکنون گوشی های هوشمند جدیدتر موجود در بازار از اتصال LTE 4G پشتیبانی می کنند. این استاندارد اتصال نسبت به استاندارد پیشین خود یعنی ۳G به مراتب سرعت و کیفیت بالاتری دارد؛ بنابراین اگر از افرادی هستید که با استفاده از موبایل دیتا و شبکه سیم کارتتان از اینترنت استفاده می کنید، حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که گوشی هوشمند جدیدتان از اتصال LTE 4G پشتیبانی کند.

توجه به شرایط وضعیت حافظه داخلی دستگاه

حافظه داخلی گوشی در راهنمای خرید گوشی

سعی کنید همواره گوشی های هوشمندی را خریداری کنید که از نظر حافظه داخلی که از نظر حافظه داخلی ظرفیت بیشتری را به همراه داشته باشند تا در آینده با مشکل کمبود فضای ذخیره سازی اطلاعات مواجه نشوید. فراموش نکنید که پیش از انتخاب یک گوشی هوشمند به شرایط و وضعیت حافظه داخلی آن توجه خاصی داشته باشد و تا حد امکان از انتخاب گوشی های با حافظه داخلی محدود دوری کنید .

کیفیت دوربین دستگاه     

خرید گوشی و دوربین آن

بررسی ها نشان داده که توجه به کیفییت دوربین از جمله معیارهای اصلی کاربران در حین خرید یک گوشی جدید بوده است ؛بنابراین شما هم به  این موضوع توجه داشته باشید . هم اکنون گوشی های هوشمند جایگزین تمام و کمال دوربین های دیجیتال شده اند و کمتر کسی را می بینید که به منظور عکس برداری از دوربین های اختصاصی استفاده کند .دوربین های گوشی هوشمند ضبط کننده لحظات شادی و خاطرات ماست ، بنابراین عملکرد آن فوق‌العاده حائز اهمیت خواهد بود.

  توان شارژ دهی بالا

شارژ گوشی| راهنمای خرید گوشی هوشمند

باطری معیار مهم دیگری است که  که باید  گوشی هایی را انتخاب کنیم که سخت افزار بهتری را داشته باشد به خصوص از لحاظ باطری . در صورتی که شارژدهی گوشی آزاردهنده باشد ، باعث نا رضایتی ما می شود .

مطالب مرتبط :

کارشناس پانا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 84 = 91